Hematoonkologia
Szklarska Poręba, 17.05. – 19.05.2024 r.
To jedyne takie wydarzenie w kraju, na którym można nie tylko posłuchać znanych wykładowców, wziąć udział w wartościowych zajęciach praktycznych ale również świetnie spędzić czas w przepięknej okolicy w otoczeniu Gór Izerskich i Karkonoszy.
Stawiamy na edukację i integrację. Przez 3 dni kursu wykładowcy są do Waszej dyspozycji – służymy Wam pomocą i radą.
Aby wziąć udział w kursie kliknij poniżej i przejdź przez zakup online:
Brak w magazynie
Wykładowcy
Sebastian Borowik
Lekarz weterynarii, hematolog, onkolog
Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW ukończył w 2005 r. W obszarze zainteresowań i codziennej praktyki lekarskiej znajduje się m.in tematyka hematologiczna, biopsyjna, onkologiczna, w tym przede wszystkim ocena cytomorfologi krwi a także terapie pacjentów onkologicznych. Dużą wagę przywiązuję do ustawicznego kształcenia w tych dziedzinach na podyplomowych kursach i sympozjach korzystając także z wiedzy tzw „medycyny ludzkiej” (Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów). Ukończył 1 edycje kursu hematologii weterynaryjnej Europejskiej szkoły ESAVS. Autor i współautor publikacji o tematyce hematologicznej, onkologicznej oraz endoskopowej. Mimo swoich ulubionych dziedzin jest zwolennikiem wielodyscyplinarnego podejścia w diagnostyce i terapii zwierząt. Od kilku lat dzieli się doświadczeniem klinicznym na kursach i szkoleniach dla lekarzy weterynarii jako prelegent.
Ewa Kautz – Wasilewska
Dr n. med., lekarz weterynarii, onkolog
Ukończyła medycynę weterynaryjną we Wrocławiu a tytuł doktora nauk weterynaryjnych zdobyła na Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Terapii przeciwnowotworowych uczyła się od najlepszych – w Animal Oncology and Imaging Center w Szwajcarii oraz w zuryskim Tierspital. Pracuje jako naukowiec, dydaktyk i jako onkolog weterynaryjny w Warszawie. W 2019 roku założyła fundację Instytut Profilaktyki i Leczenia Nowotworów Zwierząt, która zajmuje się szerzeniem wiedzy onkologicznej wśród lekarzy weterynarii. Jest docenianą nauczycielką oraz autorką licznych webinariów i publikacji naukowych.
Magdalena Cymerman
Lekarz weterynarii, specjalista weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej, hematolog
Ukończyła weterynarię na warszawskim SGGW. W 2012 roku uzyskała tytuł Specjalisty Weterynaryjnej Diagnostyki Laboratoryjnej. Od 2013 roku kierownik jednego z wiodących laboratoriów weterynaryjnych. W swojej pracy łączy doświadczenie diagnosty laboratoryjnego i lekarza praktyka. Konsultuje zarówno pacjentów hematologicznych jak i internistycznych. Autorka publikacji z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, w tym hematologii i analityki ogólnej. Prowadzi szkolenia dla lekarzy weterynarii, techników i diagnostów laboratoryjnych. Współzałożycielka i pomysłodawczyni projektu Pani Krwinka popularyzującego wiedzę hematologiczną wśród techników i lekarzy weterynarii.
Marysia Skrzeczyńska
Lekarz weterynarii, hematolog
Ukończyła weterynarię w SGGW w 2009 roku. Zaraz po studiach odbyła kilkumiesięczny wolontariat w szpitalu w Indiach. Od 10 lat prowadzi konsultacje hematologiczne w jednym z czołowych warszawskich laboratoriów. Przyjmuje pacjentów w podwarszawskiej lecznicy, łącząc doświadczenie kliniczne z laboratoryjnym.
Słuchaczka licznych kursów i szkoleń skierowanych zarówno do lekarzy weterynarii, jak i lekarzy medycyny oraz diagnostów laboratoryjnych.
Publikuje artykuły dotyczące hematologii oraz analityki ogólnej i prowadzi szkolenia dla lekarzy weterynarii.
Współzałożycielka i pomysłodawczyni projektu Pani Krwinka popularyzującego wiedzę hematologiczną wśród techników i lekarzy weterynarii.
Szczegółowy program kursu
Piątek 17.05.24
14:00-17:00 “Czego aparat Ci nie powie” – zasada działania apartów do morfologii, technika wykonywania i oceny rozmazów.
Płytki krwi – zlepy, płytki olbrzymie.
Leukocyty – przesunięcie w lewo, hipersegmentacja, zmiany toksyczne, limfocyty pobudzone i atypowe, komórki nowotworowe, wtręty wenątrzkomórkowe.
Erytrocyty – aglutynacja i rulonizacja, polichromazja, erytroblasty, anizocytoza, poikilocytoza, cienie erytrocytów, ciałka wtrętowe, pasożyty i czynniki zakaźne
17:00-17:15 Przerwa kawowa
17:15-20:15 Ocena rozmazów krwi – praca z mikroskopem
20:15-00:00 Kolacja i spotkanie integracyjne
Sobota 18.05.24
9:30 – 13:00 wyjście w góry z przewodnikiem lub czas wolny
13:00 – 14:00 Obiad
14:00-16:00
* różnicowanie anemii hemolitycznych
* różnicowanie anemii regeneratywnych i nieregeneratwnych
* różnicowanie krwawienia i hemolizy
* hemoliza mikroangiopatyczna
* hemoliza z ciałkami Heinza
* IMHA
16:00 – 16:15 Przerwa kawowa
16:15 – 18:00 Białaczki, klasyfikacja, obraz cytomorfologiczny, diagnostyka (metodyka PARR, cytometria przepływowa), symptomatyka kliniczna
Pokaz preparatów na podstawie przypadków klinicznych
18:00 – 20:15 Ocena rozmazów krwi – praca z mikroskopem
20:15 Kolacja
Niedziela 19.05.24
9:00-10:00 Chłoniaki – zmiany w obrazie cytomorfologicznym krwi, chłoniak versus białaczka z diagnostycznego punktu widzenia
10:00-10:15 Przerwa kawowa
10:15 – 11:30 Hematologiczne zespoły paranowotworowe-niedokrwistości, cytopenie, małopłytkowości
11:30 – 11:45 Przerwa kawowa
11:45 – 13:00 Leczenie zasadnicze i adjuwantowe stosowane w terapii białaczek i chłoniaków
13:00 – 14:30 Obiad
14:30 Zakończenie kursu i rozdanie certyfikatów
Zakwaterowanie i okolica
Z przyjemnością ogłaszamy, że istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych na terenie obiektu, w którym będzie prowadzony kurs w atrakcyjnych cenach.
Stacja Szklarska Poręba przy ulicy Szklanej 7 w Szklarskiej Porębie to nowo oddany do użytku, kameralny obiekt oferujący wysokiej klasy zakwaterowanie. Położony w cichej dzielnicy Szklarskiej Poręby zwanej Białą Doliną.
Poza nowoczesnym zapleczem konferencyjnym, jest to wspaniałe miejsce wypadowe na spacery, narty biegowe lub rower (dodatkowo oferujemy wypożyczenie rowerów elektrycznych). Na specjalne życzenie, istnieje możliwość przedłużenia pobytu.
Zapytania dotyczące kosztów oraz dostępności pokoi w obiekcie prosimy wysyłać na: kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl
Rezerwacja pokoi przez Booking.com jest wyłączona, ponieważ cały pensjonat jest zarezerwowany dla uczestników kursu.
W cenę noclegu wliczone jest bardzo dobre śniadanie.
Liczba miejsc noclegowych ograniczona!
Informacje dodatkowe
- Liczba miejsc jest ograniczona.
- Szkolenie dedykowane jest lekarzom weterynarii, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą hematonkologii weterynaryjnej.
- Podczas kursu uczestnicy mają do dyspozycji mikroskopy optyczne wysokiej klasy.
- Zastrzegamy możliwość odwołania/przesunięcia kursu w przypadku nie osiągniecia minimalnej liczby uczestników (10 osób).
- Ewentualne pytania dotyczące kursu prosimy kierować na maila: szkolenia@vetdoktor.pl
Koszt kursu
Udział w kursie wynosi :
- przy rejestracji do 2 stycznia 2024 r. – 2799 zł brutto
- rejestracja od 3 stycznia 2024 r.- 2999 zł brutto
- istnieje możliwość płatności w ratach – zapytaj o nią poprzez: szkolenia@vetdoktor.pl
Cena podstawowa kursu obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, wyżywienie i przerwy kawowe zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo wszystkich kursantów zapraszamy na bezpłatne spotkanie integracyjne.
Cena za nocleg jest ceną dodatkową. Zachęcamy do rezerwowania miejsc w pensjonacie Stacja Szklarska Poręba, gdzie odbywa się kurs i spotkania integracyjne. Prosimy o kontakt drogą mailową – kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl
Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz materiały szkoleniowe.
Aby wziąć udział w kursie kliknij poniżej i przejdź przez zakup online:
Brak w magazynie