Karkonoski Kurs Cytologii Weterynaryjnej

Szklarska Poręba, 15 – 17.03.2024 r.

To jedyne takie wydarzenie w kraju, na którym można nie tylko posłuchać znanych wykładowców, wziąć udział w wartościowych zajęciach praktycznych ale również świetnie spędzić czas w przepięknej okolicy w otoczeniu Gór Izerskich i Karkonoszy.
Stawiamy na edukację i integrację. Przez 3 dni kursu wykładowcy są do Waszej dyspozycji – służymy Wam pomocą i radą.
Podczas zajęć opowiemy Wam o najważniejszych aspektach oceny cytologicznej preparatów w chorobach onkologicznych małych zwierząt. Podzielimy się naszymi wskazówkami oraz pokażemy jak skutecznie przeprowadzić biopsję i przygotować materiał do oceny mikroskopowej. Podczas zajęć praktycznych wspólnie ocenimy nawet kilkaset preparatów.

Brak w magazynie

Wykładowca i wsparcie

vetdoktor-zespol-katarzyna-purzycka

Paweł Klimiuk

Doktor nauk weterynaryjnych, specjalista chorób psów i kotów

Jest absolwentem lubelskiego wydziału weterynaryjnego. Karierę zawodową rozpoczął w Zakładzie Patomorfologii Weterynaryjnej. Następnie w 2015 r. założył Laboratorium VetDiagnostyka, w którym odpowiedzialny jest za wykonywanie i interpretację badań cytologicznych i histopatologicznych. Jest autorem wielu publikacji naukowych oraz prelegentem na warsztatach  i konferencjach obejmujących w szczególności  tematykę badań cytologicznych w onkologii weterynaryjnej. Ukończył studia specjalizacyjne uzyskując tytuł specjalisty chorób psów i kotów.

 
 
vetdoktor-zespol-ewa-kautz

Ewa Kautz – Wasilewska

Doktor nauk weterynaryjnych, lekarz weterynarii

Ukończyła medycynę weterynaryjną we Wrocławiu a tytuł doktora nauk weterynaryjnych zdobyła na Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Terapii przeciwnowotworowych uczyła się od najlepszych – w Animal Oncology and Imaging Center w Szwajcarii. Pracuje jako naukowiec, dydaktyk i jako onkolog weterynaryjny w Warszawie. W 2019 roku założyła fundację Instytut Profilaktyki i Leczenia Nowotworów Zwierząt, która zajmuje się szerzeniem wiedzy onkologicznej wśród lekarzy weterynarii. Jest docenianą nauczycielką oraz autorką licznych webinariów i publikacji naukowych.

Szczegółowy program kursu

Piątek 15.03.2024

16:45 – 17:00 Powitanie uczestników i pakiet informacji
17:00 – 18:20 Wstęp do badania cytologicznego – Ogólne informacje o cytologii, aspekty techniczne cytologii, metody pobrania materiału, postępowanie z materiałem, barwienie
18:20 – 18:30 Przerwa kawowa
18:30 – 19:30 Cytologiczne kryteria złośliwości – rodzaje nowotworów, cytologiczne cechy procesów nowotworowych, ocena mikroskopowa – na co zwrócić uwagę? Co jest istotne? Jak pisać rozpoznania ?
19:30 – Kolacja i spotkanie integracyjne

Sobota 16.03.2024

9:00 – 11:00 Cytologia cz. I – zmiany nienowotworowe oraz nowotwory nabłonkowe:
torbiele , zapalenie ziarniniakowo – ropne, gruczolak gruczołów łojowych , nabłoniak gruczołów łojowych, rak płaskonabłonkowy (SCC), rak tarczycy, rak gruczołów woszczynowych, gruczolak gruczołów okołoodbytowych / hepatoid, rak gruczołów apokrynowych zatok przyodbytowych (AGASACA/AGA), nowotwory gruczołu sutkowego, łagodny przerost prostaty vs rak prostaty, osad moczu – zapalenie pęcherza moczowego vs rak z nabłonka przejściowego pęcherza moczowego (TCC)
11:00 – 11:15 Przerwa kawowa
11:15 – 12:45 Cytologia cz. II – nowotwory mezenchymalne:
tłuszczak, włókniakomięsak, mięsak związany z miejscami iniekcji, obłoniak, kostniakomięsak, nowotwory tkanki barwnikotwórczej: melanocytoma i melanosarcoma, mięsak histiocytarny

12:45 – 14:30 Mikroskopowa ocena preparatów zmian z części I

14:30 – 15:30 Obiad
15:30 – 19:00 Mikroskopowa ocena preparatów zmian z części II
19:00 – 19:30 Kolacja
19:30 – 21:00 Warsztaty dodatkowe – wspólna ocena preparatów dostarczonych przez Uczestników oraz ocena trudnych przypadków z części I i II (z wykorzystaniem mikroskopu wyposażonego w kamerę o wysokiej rozdzielczości)

Niedziela 17.03.2024

9:00 – 11:00 Cytologia cz. III – nowotwory owalnokomórkowe, cytologia węzłów chłonnych:
histiocytoma, plazmocytoma, mastocytoma psów, mastocytoma kotów, zakaźny guz weneryczny (TVT), cytologia w węzłów chłonnych: hiperplazja, zapalenie, zmiany przerzutowe do węzłów chłonnych, chłoniaki
11:00 – 11:15 Przerwa kawowa
11:15 – 12:00 Cytologia cz. IV – płyny z jam ciała:
przesięk, przesięk zmodyfikowany, wysięk zapalny septyczny/aseptyczny, wysięk nowotworowy
12:00 – 13:30 Mikroskopowa ocena preparatów zmian z części III i IV
13:30 – 14:30 Obiad
14:30 – 16:00 Mikroskopowa ocena preparatów zmian z części III i IV cd.
16:00 – 16:30 Wspólna ocena trudnych preparatów z części III i IV (z wykorzystaniem mikroskopu wyposażonego w kamerę o wysokiej rozdzielczości)
16:30 Wręczenie Certyfikatów i zakończenie kursu

Zakwaterowanie i okolica

Z przyjemnością ogłaszamy, że istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych na terenie obiektu, w którym będzie prowadzony kurs.

Stacja Szklarska Poręba przy ulicy Szklanej 7 w Szklarskiej Porębie to nowo oddany do użytku, kameralny obiekt oferujący wysokiej klasy zakwaterowanie. Położony w cichej dzielnicy Szklarskiej Poręby zwanej Białą Doliną. Poza nowoczesnym zapleczem konferencyjnym, jest to wspaniałe miejsce wypadowe na spacery, narty biegowe lub rower. Zakwaterowanie w Stacji jest bardzo wygodne, gdyż rozpoczynamy dzień wcześnie, a wieczorem mamy spotkania integracyjne.

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu, przyjazdu z rodziną, wynajmu pokoju prywatnego lub dzielenia go z inną osobą z kursu aby obniżyć koszt.

Obiekt oferuje pokoje w wysokim standardzie. Dostępnych jest zaledwie 7 pokoi więc sugerujemy szybki kontakt z obsługą obiektu. Informacje dotyczące zakwaterowania oraz oferta cenowa dostępne są na stronie http://stacjaszklarskaporeba.pl. Cały obiekt jest zarezerwowany dla uczestników kursu, dlatego pokoje nie są dostępne w sprzedaży online, np. na booking.com. Prosimy o wysyłanie wiadomości bezpośrednio do obiektu na adres kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl.

Liczba miejsc noclegowych ograniczona!

 

Informacje dodatkowe

  • Szkolenie dedykowane jest lekarzom weterynarii, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą cytologii weterynaryjnej.
  • Podczas kursu uczestnicy mają do dyspozycji mikroskopy optyczne wysokiej klasy.
  • Mikroskopy są dostępne przez cały czas trwania kursu. 
  • Uczestnicy mają dostęp do kilkuset preparatów wykładowcy, mogą również przywieźć swoje preparaty, które chcieliby skonsultować i ocenić wspólnie z wykładowcami.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Zastrzegamy możliwość odwołania/przesunięcia kursu w przypadku nie osiągniecia minimalnej liczby uczestników (10 osób).

Koszt kursu

Udział w kursie wynosi :

  • przy rejestracji do 2 stycznia 2024 r. – 2799 zł brutto
  • późna rejestracja od 3 stycznia 2024 r.- 2999 zł brutto

Cena podstawowa kursu obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, wyżywienie i przerwy kawowe zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo wszystkich kursantów zapraszamy na bezpłatne spotkanie integracyjne.

Cena za nocleg jest ceną dodatkową. Zachęcamy do rezerwowania miejsc w pensjonacie Stacja Szklarska Poręba, gdzie odbywa się kurs i spotkania integracyjne. Prosimy o kontakt drogą mailową – kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz materiały szkoleniowe.

Aby wziąć udział w kursie kliknij poniżej i przejdź przez zakup online:

Brak w magazynie