Karkonoski Kurs Kardioonkologii

Szklarska Poręba, 11 – 13.10.2024 r.

Spotkanie dedykujemy przede wszystkim lekarzom, którzy chcą zagłębić się w temacie onkologii i kardiologii oraz pracującym na blokach emergency. Pokażemy Wam jak prawidłowo wykonać echo serca oraz skan klatki piersiowej. Wszystkie części praktyczne odbywają się z aktywnym udziałem uczestników. Na koniec opowiemy i pokażemy jak poprawnie wykonać punkcję osierdzia i opłucnej oraz przedstawimy schematy postępowania z nowotworami usytuowanymi na terenie klatki piersiowej.

Pozostało tylko: 2

Wykładowcy

Kasia Kraszewska

Dr n. wet. z dziedziny kardiologii, lekarz weterynarii

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie oraz specjalizację z chorób psów i kotów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC) oraz prezesem PAVC Polish Association of Veterinary Cardiology. Autorka wielu publikacji naukowych. Prowadziła również szkolenia z zakresu elektrokardiografii oraz podstaw echokardiografii w Polsce i za granicą. Dodatkowo specjalizuje się w diagnostyce kardiologicznej najmniejszych i najtrudniejszych pacjentów przychodni – szczurów, chomików, szynszyli, królików i fretek. W październiku 2012 odbyła staż w klinice w Austrii u dr. Petera Modlera, zgłębiając tajniki kardiologii interwencyjnej oraz w 2016 roku w klinice Gran Sasso u dr. Claudio Bussadori w Mediolanie. W 2018 roku ukończyła kursy kardiologiczne ESAVS. W 2020 roku była także pierwszym polskim instruktorem na kursach kardiologicznych ESAVS (Europian School og Advanced Veterinary Studies ). Uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych z dziedziny kardiologii.

Ewa Kautz – Wasilewska

Dr n. wet., lekarz weterynarii

W 2012 roku ukończyła medycynę weterynaryjną we Wrocławiu, a w 2015 roku uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych na Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Onkologii weterynaryjnej uczyła się od najlepszych – w Tierspital Zurich oraz w Animal Oncology and Imaging Center w Szwajcarii. Pracowała w Polskiej Akademii Nauk zajmując się projektem związanym z efektem epigenetycznym na aktywność terapeutyczną kwasu all-trans-retinowego w ostrej białaczce szpikowej. Obecnie zajmuje się projektem związanym z zachowaniem płodności u pacjentek onkologicznych (#oncofertility) na SGGW w Warszawie oraz pracuje jako onkolog dla największych klinik weterynaryjnych w Warszawie i okolicach. W 2019 roku założyła Fundację Instytut Profilaktyki i Leczenia Nowotworów Zwierząt.

 

Szczegółowy program kursu

Piątek 11.10.2024

16:15– 16:30 Powitanie uczestników i pakiet informacji

16:30 – 17:30 Rodzaje nowotworów serca u psów i kotów ( HSA, chemodectoma , śluzaki, chłoniak) 

17:45 – 18:00 Przerwa kawowa

18:00 – 18:45 Nowotwory serca w badaniu ultrasonograficznym i patofizjologia tamponady serca u psów i kotów cz 1

18:45 -20:00  Najczęstsze nowotwory pierwotne płuc i opłucnej

20:00 – Kolacja i spotkanie integracyjne

Sobota 12.10.2024

9:30 – 13:00 wyjście w góry z przewodnikiem lub czas wolny

13:00 – 14:00 Obiad

14:00 – 14:45 Nowotwory w klatce piersiowej w badaniu ultrasonograficznym u  psów i kotów 

15:00 – 15:15 Przerwa kawowa

15:15 – 19:00 część praktyczna – uczestnicy mogą swobodnie wykonywać echo serca i USG klatki piersiowej na pacjentach

19:00 – 20:00 Kolacja

Niedziela 13.10.2024

9:00 – 10:00 Punkcja osierdzia i opłucnej: kwalifikacja pacjenta, postępowanie  i opieka pozabiegowa 

10:00 – 11:00 – część praktyczna – nauka biopsji za pomocą USG na specjalnie przygotowanych fantomach

11:00 – 11:15 Przerwa kawowa

11:15 – 12:45 Chemioterapia pacjentów z nowotworami serca i płuc 

12:45 – 13:30 Leczenie pacjentów z nowotworem serca: możliwości chirurgiczne 

13:30 – 14:30 Obiad

14:30 Zakończenie kursu i wręczenie certyfikatów

Zakwaterowanie i okolica

Z przyjemnością ogłaszamy, że istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych na terenie obiektu, w którym będzie prowadzony kurs.

Stacja Szklarska Poręba przy ulicy Szklanej 7 w Szklarskiej Porębie to nowo oddany do użytku, kameralny obiekt oferujący wysokiej klasy zakwaterowanie. Położony w cichej dzielnicy Szklarskiej Poręby zwanej Białą Doliną. Poza nowoczesnym zapleczem konferencyjnym, jest to wspaniałe miejsce wypadowe na spacery, narty biegowe lub rower. Zakwaterowanie w Stacji jest bardzo wygodne, gdyż rozpoczynamy dzień wcześnie, a wieczorem mamy spotkania integracyjne.

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu, przyjazdu z rodziną, wynajmu pokoju prywatnego lub dzielenia go z inną osobą z kursu aby obniżyć koszt.

Obiekt oferuje pokoje w wysokim standardzie. Dostępnych jest zaledwie 7 pokoi więc sugerujemy szybki kontakt z obsługą obiektu. Informacje dotyczące zakwaterowania oraz oferta cenowa dostępne są na stronie http://stacjaszklarskaporeba.pl. Cały obiekt jest zarezerwowany dla uczestników kursu, dlatego pokoje nie są dostępne w sprzedaży online, np. na booking.com. Prosimy o wysyłanie wiadomości bezpośrednio do obiektu na adres kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl.

Liczba miejsc noclegowych ograniczona!

 

Informacje dodatkowe

  • Szkolenie jest dedykowane lekarzom weterynarii, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą kardiologii, onkologii oraz nagłych przypadków
  • Podczas kursu mamy do dyspozycji wysokiej klasy aparaty USG  (VETISS)
  • Podczas kursu uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonywać badania USG poszczególnych narządów oraz wielokrotnie przećwiczyć wykonywanie biopsji pod kontrolą USG
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Zastrzegamy możliwość odwołania/przesunięcia kursu w przypadku nieosiągniecia minimalnej liczby uczestników (12 osób) oraz w przypadku wystąpienia odgórnych ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Koszt kursu

Udział w kursie wynosi :

  • przy rejestracji do 2 stycznia 2024 r. – 2799 zł brutto
  • późna rejestracja od 3 stycznia 2024 r.- 2999 zł brutto
  • ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI W RATACH – zapytaj o nią na szkolenia@vetdoktor.pl

Cena podstawowa kursu obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, wyżywienie i przerwy kawowe zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo wszystkich kursantów zapraszamy na bezpłatne spotkanie integracyjne.

Cena za nocleg jest ceną dodatkową. Zachęcamy do rezerwowania miejsc w pensjonacie Stacja Szklarska Poręba, gdzie odbywa się kurs i spotkania integracyjne. Prosimy o kontakt drogą mailową – kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz materiały szkoleniowe.

Aby wziąć udział w kursie kliknij poniżej i przejdź przez zakup online:

Pozostało tylko: 2