Karkonoski Kurs Nefrologii Weterynaryjnej
Szklarska Poręba
25-27.10.2024 r.
To jedyne takie wydarzenie w kraju, na którym można nie tylko posłuchać znanych wykładowców, wziąć udział w wartościowych zajęciach praktycznych ale również świetnie spędzić czas w przepięknej okolicy w otoczeniu Gór Izerskich i Karkonoszy.
Stawiamy na edukację i integrację. Przez 3 dni kursu wykładowcy są do Waszej dyspozycji – służymy Wam pomocą i radą.
Podczas zajęć opowiemy Wam o najważniejszych problemach układu moczowego małych zwierząt i – od rozpoznania po leczenie. Podzielimy się naszymi wskazówkami oraz pokażemy jak skutecznie radzić sobie z trudnymi i nagłymi przypadkami.
Aby wziąć udział w kursie kliknij poniżej i przejdź przez zakup online:
Na stanie
Wykładowcy
Basia Zacharewicz
Lekarz weterynarii, nefrolog
Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodnicznym we Wrocławiu w roku 2012 uzyskując tytuł lekarza weterynarii. Odbyła staż w Santa Rosa USA w 2010 roku. Po studiach nabyła szerokie doświadczenie w klinice całodobowej na Śląsku . Od 2013 roku właścicielka gabinetu weterynaryjnego o profilu nefrologicznym. Od 2021 roku pracuje jako nefrolog w szpitalu weterynaryjnym pod Budapesztem będąc jednocześnie współwłaścicielką kliniki. Autorka publikacji z zakresu nefrologii. Regularnie konsultuje w Polsce pacjentów nefrologicznych oraz przeprowadza szkolenia dla lekarzy weterynarii. W trakcie specjalizacji z radiologii weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W trakcie ESAVS soft tissue surgery course. Prywatnie włascicielka stadka kotów, 2 psów i kilku koni.
Ewa Kautz – Wasilewska
Dr n. wet., lekarz weterynarii
W 2012 roku ukończyła medycynę weterynaryjną we Wrocławiu, a w 2015 roku uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych na Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Onkologii weterynaryjnej uczyła się od najlepszych – w Tierspital Zurich oraz w Animal Oncology and Imaging Center w Szwajcarii. Pracowała w Polskiej Akademii Nauk zajmując się projektem związanym z efektem epigenetycznym na aktywność terapeutyczną kwasu all-trans-retinowego w ostrej białaczce szpikowej. Obecnie zajmuje się projektem związanym z zachowaniem płodności u pacjentek onkologicznych (#oncofertility) na SGGW w Warszawie oraz pracuje jako onkolog dla największych klinik weterynaryjnych w Warszawie i okolicach. W 2019 roku założyła Fundację Instytut Profilaktyki i Leczenia Nowotworów Zwierząt.
Szczegółowy program kursu
Piątek 25.10.2024
16:15– 16:30 Powitanie uczestników i pakiet informacji
16:30 – 17:45 Różne oblicza ostrego uszkodzenia nerek
17:45 – 18:00 Przerwa kawowa
18:00 – 18:45 Wstrząs hipowolemiczny vs hiperwolemia
18:45 -20:00 Oligonuria / Anuria
20:00 – Kolacja i spotkanie integracyjne
Sobota 26.10.2024
9:30 – 14:00 wyjście w góry z przewodnikiem lub czas wolny
14:00 – 15:00 Obiad
15:00 – 15:45 Zabiegi interwencyjne w nefrologii – nefrektomia, uretrostomia, pęknięcie cewki. Zakładanie sond. Dostęp do v.jugularis.
16:00 – 16:15 Przerwa kawowa
16:15 – 19:15 Blok praktyczny – chirurgia
19:15 – 20:00 Kolacja
Niedziela 27.10.2024
9:00 – 10:00 obraz ultrasonograficzny nerek w różnych stanach chorobowych
10:00 – 11:00 – Blok praktyczny – USG
11:00 – 11:15 Przerwa kawowa
11:15 – 12:45 Często spotykane problemy przy AKI (hiperkalemia i ciężka kwasica metaboliczna itd.)
12:45 – 13:30 Najczęstsze nowotwory układu moczowego
13:30 – 14:30 Obiad
14:30 – 15:30 Leczenie zasadnicze i adjuwantowe nowotworów układu moczowego
15:30 Wręczenie certyfikatów i zakończenie kursu
Zakwaterowanie i okolica
Z przyjemnością ogłaszamy, że istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych na terenie obiektu, w którym będzie prowadzony kurs.
Stacja Szklarska Poręba przy ulicy Szklanej 7 w Szklarskiej Porębie to nowo oddany do użytku, kameralny obiekt oferujący wysokiej klasy zakwaterowanie. Położony w cichej dzielnicy Szklarskiej Poręby zwanej Białą Doliną. Poza nowoczesnym zapleczem konferencyjnym, jest to wspaniałe miejsce wypadowe na spacery, narty biegowe lub rower. Zakwaterowanie w Stacji jest bardzo wygodne, gdyż rozpoczynamy dzień wcześnie, a wieczorem mamy spotkania integracyjne.
Istnieje możliwość przedłużenia pobytu, przyjazdu z rodziną, wynajmu pokoju prywatnego lub dzielenia go z inną osobą z kursu aby obniżyć koszt.
Obiekt oferuje pokoje w wysokim standardzie. Dostępnych jest zaledwie 7 pokoi więc sugerujemy szybki kontakt z obsługą obiektu. Informacje dotyczące zakwaterowania oraz oferta cenowa dostępne są na stronie http://stacjaszklarskaporeba.pl. Cały obiekt jest zarezerwowany dla uczestników kursu, dlatego pokoje nie są dostępne w sprzedaży online, np. na booking.com. Prosimy o wysyłanie wiadomości bezpośrednio do obiektu na adres kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl.
Liczba miejsc noclegowych ograniczona!
Informacje dodatkowe
- Szkolenie jest dedykowane lekarzom weterynarii, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą nefrologii weterynaryjnej.
- Podczas kursu uczestnicy mają do dyspozycji wysokiej klasy aparaty USG od firmy Vetiss.
- Podczas kursu uczestnicy będą mogli samodzielnie przećwiczyć krok po kroku najczęstsze procedury chirurgiczne dot. układu moczowego zgodnie z planem.
- Liczba miejsc jest ograniczona.
- Zastrzegamy możliwość odwołania/przesunięcia kursu w przypadku nieosiągniecia minimalnej liczby uczestników (10 osób).
Koszt kursu
Udział w kursie wynosi :
- przy rejestracji do 2 stycznia 2024 r. – 2699 zł brutto
- późna rejestracja od 3 stycznia 2024 r.- 2999 zł brutto
- istnieje możliwość płatności w ratach – zapytaj o nią poprzez: szkolenia@vetdoktor.pl
Cena podstawowa kursu obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, wyżywienie i przerwy kawowe zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo wszystkich kursantów zapraszamy na bezpłatne spotkanie integracyjne.
Cena za nocleg jest ceną dodatkową. Zachęcamy do rezerwowania miejsc w pensjonacie Stacja Szklarska Poręba, gdzie odbywa się kurs i spotkania integracyjne. Prosimy o kontakt drogą mailową – kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl
Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz materiały szkoleniowe.
Aby wziąć udział w kursie kliknij poniżej i przejdź przez zakup online:
Na stanie