Karkonoski Kurs Neuroonkologii Weterynaryjnej
Szklarska Poręba
4-5.10.2025 r.
To jedyne takie wydarzenie w kraju, na którym można nie tylko posłuchać znanych wykładowców, wziąć udział w wartościowych zajęciach praktycznych ale również świetnie spędzić czas w przepięknej okolicy w otoczeniu Gór Izerskich i Karkonoszy.
Stawiamy na edukację i integrację. Przez 3 dni kursu wykładowcy są do Waszej dyspozycji – służymy Wam pomocą i radą.
Aby wziąć udział w kursie kliknij tutaj i przejdź przez zakup online.

Wykładowcy

Agnieszka Olszewska
Doktor nauk weterynaryjnych, EBVS® European Specialist in Veterinary Neurology (Dipl. ECVN)
Dr. Agnieszka Olszewska jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tytuł doktora nauk weterynaryjnych uzyskała na Uniwersytecie Justus-Liebig w Giessen, w Niemczech, gdzie również ukończyła program europejskiej specjalizacji w zakresie neurologii i neurochirurgii (ECVN).
Jej główne zainteresowania to neurochirurgia, choroby nerwowo-mięśniowe oraz schorzenia neurologiczne kotów. Obecnie pracuje w Specjalistycznym Centrum Weterynaryjnym w Kolonii w Niemczech (Fachtierarztzentrum Köln Merheim).

Adriana Czerwik
Doktor nauk weterynaryjnych
Tytuł lekarza weterynarii jak i doktora nauk weterynaryjnych z zakresu neurologii weterynaryjnej uzyskała na Uniwersytecie Przyrodnicznym we Wrocławiu. W 2024 ukończyła program Rezydentury Europejskiego Stowarzyszenia Neurologii i Neurochirurgii Weterynaryjnej (ECVN) na Wydziale Neurologii i Neurochirurgii na Uniwersytecie Justus-Liebig w Giessen. Swoją wiedzę poszerzała na wielu stażach i szkoleniach, m.in w Anglii, Włoszech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz Finlandii. Autorka licznych publikacji oraz doniesień naukowych, krajowych jak i zagranicznych z zakresu neurologii weterynaryjnej.
Szczegółowy program kursu
Sobota 4.10.2025
9:30 – 11:00 Wprowadzenie do neuroonkologii: Epidemiologia i najczęstsze nowotwory ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego u małych zwierząt (podział, występowanie, charakterystyka, przebieg objawów, predyspozycje rasowe)
11:00 – 12:00 Dalsze badania diagnostyczne: Badanie laboratoryjne, biopsja oraz analiza wyników histopatologicznych
12:00 – 12:30 Przerwa kawowa
12:30 – 13:30 Anatomia układu nerwowego w kontekście nowotworów: Struktury mózgu i rdzenia kręgowego oraz ich związek z lokalizacją guzów.
13:30 – 14:30 Obiad
14:30 – 16:00 Wykorzystanie diagnostyki obrazowej w przypadkach neurologicznych nowotworowych (RTG, TK, MRI) oraz pułapki diagnostyczne (diagnostyka różnicowa chorób mogących przypominać zmiany nowotworowe)
16:00-16:15 Przerwa kawowa
16:15-17:30 Chirurgia nowotworów ośrodkowego układu nerwowego: Wskazania, ocena ryzyka i powikłania.
17:30 -17:45 Przerwa kawowa
17:45 – 19:00 Radioterapia i chemioterapia: Możliwości i ograniczenia w leczeniu pacjentów weterynaryjnych.
19:00-00:00 Kolacja i spotkanie integracyjne
Niedziela 5.10.2025
9:00-10:15 Paliatywna opieka nad pacjentem neuroonkologicznym: Poprawa jakości życia, monitorowanie i kontrola bólu.
10:15-11:15 Terapie nowoczesne: Immunoterapia i terapia celowana w leczeniu nowotworów ośrodkowego układu nerwowego.
11:15-11:45 Przerwa kawowa
11:45-14:00 Warsztaty klinicznie – przypadki kliniczne interaktywna sesja wideo, wyniki badań (ocena samodzielna badania neurologicznego, lokalizacji neurologicznej, diagnostyki różnicowej, wyników badań, następnie wspólne omówienie przypadków)
14:00-15:00 Obiad
15:00 – 16:00 – Warsztaty klinicznie –przypadki kliniczne interaktywna sesja wideo, wyniki badań (ocena samodzielna badania neurologicznego, lokalizacji neurologicznej, diagnostyki różnicowej, wyników badań, następnie wspólne omówienie przypadków). Cd.
Zakwaterowanie i okolica






Stacja Szklarska Poręba przy ulicy Szklanej 7 w Szklarskiej Porębie to nowo oddany do użytku, kameralny obiekt oferujący wysokiej klasy zakwaterowanie. Położony w cichej dzielnicy Szklarskiej Poręby zwanej Białą Doliną. Poza nowoczesnym zapleczem konferencyjnym, jest to wspaniałe miejsce wypadowe na spacery, narty biegowe lub rower. Zakwaterowanie w Stacji jest bardzo wygodne, gdyż rozpoczynamy dzień wcześnie, a wieczorem mamy spotkania integracyjne.
Miejsce w pensjonacie należy zarezerwować dodatkowo – kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl
Obiekt oferuje pokoje w wysokim standardzie. Dostępnych jest zaledwie 7 pokoi więc sugerujemy szybki kontakt z obsługą obiektu. Informacje dotyczące zakwaterowania oraz oferta cenowa dostępne są na stronie http://stacjaszklarskaporeba.pl.
Cały obiekt jest zarezerwowany dla uczestników kursu, dlatego pokoje nie są dostępne w sprzedaży online, np. na booking.com.
Prosimy o wysyłanie wiadomości bezpośrednio do obiektu na adres kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl.
Liczba miejsc noclegowych ograniczona!
Istnieje możliwość przedłużenia pobytu, przyjazdu z rodziną, wynajmu pokoju prywatnego lub dzielenia go z inną osobą z kursu aby obniżyć koszt.
Informacje dodatkowe
- Szkolenie jest dedykowane lekarzom weterynarii, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą neurologii oraz onkologii weterynaryjnej.
- Liczba miejsc jest ograniczona.
- Zastrzegamy możliwość odwołania/przesunięcia kursu w przypadku nieosiągniecia minimalnej liczby uczestników (10 osób).
Koszt kursu
Udział w kursie wynosi :
- aktualna cena (obowiązuje do 31.01.2025 r): 2999 zł brutto
- późna rejestracja (od 1.02.2025 r.): 3299 zł brutto
- istnieje możliwość płatności w ratach – zapytaj o nią poprzez: szkolenia@vetdoktor.pl
Cena podstawowa kursu obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, wyżywienie i przerwy kawowe zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo wszystkich kursantów zapraszamy na bezpłatne spotkanie integracyjne.
Cena za nocleg jest ceną dodatkową. Zachęcamy do rezerwowania miejsc w pensjonacie Stacja Szklarska Poręba, gdzie odbywa się kurs i spotkania integracyjne. Prosimy o kontakt drogą mailową – kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl
Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz materiały szkoleniowe.
Aby wziąć udział w kursie kliknij TUTAJ i przejdź przez zakup online.