Karkonoski Kurs Onkologii Weterynaryjnej

Szklarska Poręba

7-9.06.2024 r.

To jedyne takie wydarzenie w kraju, na którym można nie tylko posłuchać znanych wykładowców, wziąć udział w wartościowych zajęciach praktycznych ale również świetnie spędzić czas w przepięknej okolicy w otoczeniu Gór Izerskich i Karkonoszy.
Stawiamy na edukację i integrację. Przez 3 dni kursu wykładowcy są do Waszej dyspozycji – służymy Wam pomocą i radą.

 

Aby wziąć udział w kursie kliknij tutaj i przejdź przez zakup online.

Wykładowcy

vetdoktor-zespol-katarzyna-purzycka

Tomasz Dominiak

Lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów

Od dwunastu lat zajmuje się onkologią weterynaryjną. Członek sekcji Onkologii PSLWMZ oraz European Society of Veterinary Oncology (ESVONC). Ukończył szkolenia z zakresu onkologii weterynaryjnej w European School for Advanced Veterinary Studies (ESVAS). Główne zainteresowania : diagnostyka onkologiczna, chemioterapia onkologiczna , radioterapia oraz elektrochemioterapia.

vetdoktor-zespol-katarzyna-purzycka

Jarosław Balcerzak

Lekarz weterynarii, onkolog

Absolwent WMW SGGW, specjalista chorób psów i kotów. Dorobek kliniczny w postaci ponad 10 lat pracy skoncentrowanej na pomocy pacjentom onkologicznym. Od 2017 roku współwłaściciel Przychodni Weterynaryjnej Kochanowskiego w Warszawie. Wiceprzewodniczący Sekcji Onkologii PSLWMZ. Autor publikacji o tematyce onkologicznej w krajowej prasie branżowej oraz wykładowca dla studentów studiów specjalizacyjnych i kursantów szkoleń onkologicznych.

vetdoktor-zespol-ewa-kautz

Ewa Kautz – Wasilewska

Doktor nauk weterynaryjnych, lekarz weterynarii

Ukończyła medycynę weterynaryjną we Wrocławiu a tytuł doktora nauk weterynaryjnych zdobyła na Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Terapii przeciwnowotworowych uczyła się od najlepszych – w Animal Oncology and Imaging Center w Szwajcarii. Pracuje jako naukowiec, dydaktyk i jako onkolog weterynaryjny w Warszawie. W 2019 roku założyła fundację Instytut Profilaktyki i Leczenia Nowotworów Zwierząt, która zajmuje się szerzeniem wiedzy onkologicznej wśród lekarzy weterynarii. Jest docenianą nauczycielką oraz autorką licznych webinariów i publikacji naukowych.

vetdoktor-zespol-katarzyna-purzycka

Sebastian Borowik

Lekarz weterynarii, hematolog, onkolog

Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW ukończył w 2005 r. W obszarze zainteresowań i codziennej praktyki lekarskiej znajduje się m.in tematyka hematologiczna, biopsyjna, onkologiczna, w tym przede wszystkim ocena cytomorfologi  krwi a także terapie pacjentów onkologicznych. Dużą wagę przywiązuję do ustawicznego kształcenia  w tych dziedzinach na podyplomowych kursach i sympozjach korzystając także  z wiedzy tzw „medycyny ludzkiej” (Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów). Ukończył 1 edycje kursu hematologii weterynaryjnej Europejskiej szkoły ESAVS.  Autor i współautor publikacji o tematyce hematologicznej, onkologicznej oraz endoskopowej.  Mimo swoich ulubionych dziedzin  jest zwolennikiem wielodyscyplinarnego podejścia w diagnostyce i terapii zwierząt. Od kilku lat dzieli się doświadczeniem klinicznym na kursach i szkoleniach dla lekarzy weterynarii jako prelegen

vetdoktor-zespol-ewa-kautz

Agata Szulkowska

Lekarz weterynarii praktykujący w przychodni onkologicznej

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jej poprzednie zainteresowanie hipiatrią została zastąpiona fascynacją onkologią. Podczas studiów Agata regularnie asystowała dr Ewie Kautz-Wasilewskiej w wizytach onkologicznych i zajęciach z zakresu onkologii weterynaryjnej. Od dwóch lat jest również zaangażowana w pomocy w prowadzeniu Insytutu. Obecnie pracuje jako onkolog w przychodni dr Tomasza Dominiaka w Wesołej.

Szczegółowy program kursu 

Piątek 7.06.2024

15:00- 15:15 Powitanie uczestników i pakiet informacji
15:15 -16:30 Chemioterapia w gabinecie weterynaryjnym – krok po kroku
16:30 -16:45 Przerwa kawowa
16:45 -17:45 Systemy zamknięte – pokaz 
17:45 -18:00 Przerwa kawowa
18:00 -18:45 Morfologiczne zespoły paranowotworowe – sygnały alarmowe dla lek wet 
18:45 – 19:45 Biochemiczne zespoły paranowotworowe – jak sobie z nimi radzić? 
19:45 – Kolacja + Spotkanie integracyjne (ognisko z przewodnikiem górskim – Stacja Szklarska Poręba)

Sobota 8.06.2024

10:15 – 11:15 Najczęstsze nowotwory powłok ciała w twoim gabinecie – Mastocytoma – kiedy sięgnąć po jaką metodę przeciwnowotworową?

11:15 – 11:45 Kliniczne zespoły paranowotworowe

11:45 – 12:00 Przerwa kawowa
12:00 – 13:15 Najczęstsze nowotwory powłok ciała – nowotwory pochodzenia nabłonkowego – rozpoznanie i leczenie
13:15 – 14:30 Obiad
14:30 – 15:30 Najczęstsze nowotwory powłok ciała pochodzenia mezenchymalnego – rozpoznanie, leczenie i prognostyka
15:30-15:45 Przerwa kawowa
16:00-17:15 Najczęstsze nowotwory powłok ciała – melanoma – rozpoznanie, podejście kliniczne, leczenie
17:15 -17:30 Przerwa kawowa
17:30 – 19:00 Suplementy o które zapyta Cię właściciel pacjenta onkologicznego  Omówienie najczęstszych błędów i mitów suplementacji oraz podstawowych interakcji między lekami
19:00-20:00 Kolacja

Niedziela 9.06.2024

9:00-10:00 Elektrochemioterapia u pacjenta onkologiczna – wskazania, typy nowotworów 
10:00-10:15 Przerwa kawowa
10:45-11:45 Elektrochemioterapia – kontrola choroby miejscowej, skutki uboczne 
11:45-12:00 Przerwa kawowa
12:00-14:00 Elektrochemioterapia – blok praktyczny 
14:00-14:30 Obiad
14:30 – 15:30 – Zabawa onkologiczna z aplikacją do głosowania – clinical cases 

Zakwaterowanie i okolica

Z przyjemnością ogłaszamy, że istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych na terenie obiektu, w którym będzie prowadzony kurs.

Stacja Szklarska Poręba przy ulicy Szklanej 7 w Szklarskiej Porębie to nowo oddany do użytku, kameralny obiekt oferujący wysokiej klasy zakwaterowanie. Położony w cichej dzielnicy Szklarskiej Poręby zwanej Białą Doliną. Poza nowoczesnym zapleczem konferencyjnym, jest to wspaniałe miejsce wypadowe na spacery, narty biegowe lub rower. Zakwaterowanie w Stacji jest bardzo wygodne, gdyż rozpoczynamy dzień wcześnie, a wieczorem mamy spotkania integracyjne.

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu, przyjazdu z rodziną, wynajmu pokoju prywatnego lub dzielenia go z inną osobą z kursu aby obniżyć koszt.

Obiekt oferuje pokoje w wysokim standardzie. Dostępnych jest zaledwie 7 pokoi więc sugerujemy szybki kontakt z obsługą obiektu. Informacje dotyczące zakwaterowania oraz oferta cenowa dostępne są na stronie http://stacjaszklarskaporeba.pl. Cały obiekt jest zarezerwowany dla uczestników kursu, dlatego pokoje nie są dostępne w sprzedaży online, np. na booking.com. Prosimy o wysyłanie wiadomości bezpośrednio do obiektu na adres kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl.

Liczba miejsc noclegowych ograniczona!

 

Informacje dodatkowe

  • Szkolenie jest dedykowane lekarzom weterynarii, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą onkologii weterynaryjnej.
  • Podczas kursu uczestnicy będą mogli samodzielnie przećwiczyć krok po kroku procedury dotyczące elektrochemioterapii oraz nauczyć się samodzielnego montażu systemów zamkniętych, aby bezpiecznie podawać cytostatyki w swoim gabinecie.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Zastrzegamy możliwość odwołania/przesunięcia kursu w przypadku nieosiągniecia minimalnej liczby uczestników (10 osób).

Koszt kursu

Udział w kursie wynosi :

  • aktualna cena last minute: 2199
  • istnieje możliwość płatności w ratach – zapytaj o nią poprzez: szkolenia@vetdoktor.pl

Cena podstawowa kursu obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, wyżywienie i przerwy kawowe zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo wszystkich kursantów zapraszamy na bezpłatne spotkanie integracyjne.

Cena za nocleg jest ceną dodatkową. Zachęcamy do rezerwowania miejsc w pensjonacie Stacja Szklarska Poręba, gdzie odbywa się kurs i spotkania integracyjne. Prosimy o kontakt drogą mailową – kontakt@stacjaszklarskaporeba.pl

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz materiały szkoleniowe.

Aby wziąć udział w kursie kliknij TUTAJ i przejdź przez zakup online.