Najbliższe szkolenia:

Karkonoski Kurs Ultrasonografii Weterynaryjnej

Szklarska Poręba, 4-6.10.2024r. 

W nieszablonowy sposób omówimy zagadnienia z zakresu USG jamy brzusznej, łatwego wykorzystania ultrasonografii w szybkich badaniach w stanach nagłych czy w monitorowaniu biopsji. Zajęcia praktyczne pozwolą Państwu utrwalić zdobytą wiedzę, a także zdobyć niezbędne doświadczenia, bez których nauka ultrasonografii nie może się obyć.

Zobacz więcej >>

Hematoonkologia

Szklarska Poręba, 17.05. – 19.05.2024 r.

Podczas tego intensywnego szkolenia przedstawimy najważniejsze aspekty dotyczące hematologii oraz onkologii klinicznej w weterynarii. Praktyczne warsztaty obejmują najważniejsze elementy hematologii oraz onkologii nowotworów pochodzenia krwiotwórczego, stanowiąc potężną dawkę wiedzy niezbędną dla każdego lekarza weterynarii!

Zobacz więcej >>

Karkonoski Kurs Kardioonkologii

Szklarska Poręba, 11 – 13.10.2024 r.

Podczas tego intensywnego kursu przedstawimy najczęściej występujące nowotwory obejmujące teren klatki piersiowej u psów i kotów. Zajęcia praktyczne na pacjentach oraz fantomach pomogą przybliżyć tajniki diagnostyki nowotworów oraz pomocy w przypadkach nagłych.

Zobacz więcej >>

Karkonoski Kurs Onkologii

Szklarska Poręba, 7-9.06.2024 r.

Zapraszamy na nasz kurs onkologii weterynaryjnej, podczas którego skupimy się na leczeniu nowotworów powłok ciała. Podczas bloków praktycznych będzie możliwe samodzielne przetestowanie sprzętu do elektrochemioterapii oraz przestudiowanie jak prawidłowo podać lek cytotoksyczny i jak używać różnych systemów zamkniętych.

Zobacz więcej >>

Karkonoski Kurs Nefrologii Weterynaryjnej

Szklarska Poręba, 25-27.10.2024r.

Podczas zajęć opowiemy Wam o najważniejszych problemach dotyczących nefrologii małych zwierząt.  Podzielimy się naszymi wskazówkami jak przeprowadzać zabiegi chirurgiczne na terenie układu moczowego bez stresu. Podczas zajęć niezastąpiona Basia Zacharewicz opowie Wam o pułapkach terapeutycznych u psów i kotów oraz omówi trudne przypadki. Dr Ewa Kautz – Wasilewska z kolei przybliży możliwości leczenia przeciwnowotworowego.

Zobacz więcej >>

Karkonoski Kurs Cytologii Weterynaryjnej

Szklarska Poręba, 15 – 17.03.2024 r.

Podczas zajęć opowiemy Wam o najważniejszych aspektach oceny cytologicznej preparatów w chorobach onkologicznych małych zwierząt. Podzielimy się naszymi wskazówkami oraz pokażemy jak skutecznie przeprowadzić biopsję i przygotować materiał do oceny mikroskopowej. Podczas zajęć praktycznych wspólnie ocenimy nawet kilkaset preparatów.

Zobacz więcej >>

O szkoleniach

Prowadzimy wyjątkowe na polskim rynku szkolenia z zakresu medycyny weterynaryjnej, ze szczególnym uwzględnieniem onkologii.
Stawiamy na najwyższy profesjonalizm i najnowocześniejszą wiedzę, dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi wykładowcami.
Gwarantujemy, że z nami zdobędą Państwo zarówno wiedzę teoretyczną, jak również praktyczne doświadczenie.
Wiemy, jak ważna w osiągnięciu sukcesu w nauce jest dobra atmosfera, dlatego podczas wszystkich kursów jesteśmy wciąż do Państwa dyspozycji zarówno podczas zajęć jak i wspólnych wieczornych spotkań.

Dla kogo? 

Serdecznie zapraszamy wszystkich lekarzy weterynarii, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę w dziedzinie onkologii. 

Gdzie?

Szkolenia bezpośrednie odbywają się w Szklarskiej Porębie (woj. dolnośląskie), w nowo wybudowanym obiekcie, wyposażonym w profesjonalną salę kongresową.  Istnieje możliwość zakwaterowania w obiekcie.

Cyklicznie prowadzimy również otwarte szkolenia weekendowe w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce. 

Archiwum

szkoleń:

Wczesne wykrywanie nowotworów

Diagnostyka nowotworów na podstawie klasycznych przypadków klinicznych. Omówienie technik obrazowania, analiza wyników krwi. Prawidłowe przeprowadzenie biopsji.  Proces szybkiego reagowania od wykrycia procesu nowotworowego do wdrożenia optymalnego leczenia. 

31 maja 2019

Chemioterapia w Twoim gabinecie

Wprowadzenie do onkologii medycznej (medical oncology). Omówienie głównych grup chemioterapeutyków i określonych protokołów w leczeniu nowotworów. Jak zacząć i jak przeprowadzić wlew dożylny. Bezpieczeństwo w Twoim gabinecie. Rozmowa z właścicielem – punkt krytyczny.

6 lipca 2019

Podstawy onkologii medycznej

W programie m.in. chemioterapia terapeutyczna i paliatywna. Omówienie głównych grup chemioterapeutyków i określonych protokołów w leczeniu nowotworów. Syndrom paraneoplastyczny. Częste problemy po chemioterapii i skuteczne metody walki z nimi. Leki nowej generacji. 

10 sierpnia 2019

Konsultacje onkologiczne w Twojej klinice.

Istnieje możliwość prowadzenia konsultacji onkologicznych w Twojej klinice na terenie Warszawy i Poznania.