SZKOLENIE

O szkoleniu

To intensywne szkolenie obejmuje 2 pełne dni w którym opowiemy o podstawach prężnie rozwijającej się dziedziny medycyny jaką jest onkologia oraz samej patogenezie nowotworzenia, najczęściej pojawiających się nowotworach w praktyce klinicznej, lekach używanych w protokołach terapeutycznych jak i lekach nowej generacji, terapiach celowanych, diagnostyce i alternatywnych formach leczenia. Zademonstrujemy praktycznie jak bezpiecznie używać chemioterapeutyków i jak zniwelować zagrożenie z tym związane do minimum. Przedyskutujemy jak rozmawiać z właścicielem zwierzęcia. Omówimy konkretne nowotwory na podstawie przypadków klinicznych.

Dla kogo? 

Serdecznie zapraszamy wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę w dziedzinie onkologii. 

Gdzie?

Trening odbywa się u Państwa w gabinecie/klinice w systemie weekendowym – sobota/niedziela.  Z praktycznego punktu widzenia jest to najwygodniejsza forma dla Państwa ze względu na możliwość faktycznej ewaluacji warunków technicznych i dostosowania tego szkolenia w konkretnym miejscu. Cyklicznie prowadzimy również szkolenia w profesjonalnej sali konferencyjnej.

Najbliższe szkolenia

Już wkrótce

już wkrótce

 

Archiwum szkoleń:

Wczesne wykrywanie nowotworów

Diagnostyka nowotworów na podstawie klasycznych przypadków klinicznych. Omówienie technik obrazowania, analiza wyników krwi. Prawidłowe przeprowadzenie biopsji.  Proces szybkiego reagowania od wykrycia procesu nowotworowego do wdrożenia optymalnego leczenia. 

31 Maj 2019

Nowoczesne metody terapeutyczne

Omówienie najnowszych przeciwnowotworowych grup leków stosowanych w medycynie weterynaryjnej. Immunoterapia jako przyszłość onkologii. Elektrochemioterapia. Terapia fotodynamiczna. Radioterapia. Plusy i minusy  nowoczesnych metod terapeutycznych.

15 Czerwiec 2019

Chemioterapia w Twoim gabinecie

Wprowadzenie do onkologii medycznej (medical oncology). Omówienie głównych grup chemioterapeutyków i określonych protokołów w leczeniu nowotworów. Jak zacząć i jak przeprowadzić wlew dożylny. Bezpieczeństwo w Twoim gabinecie. Rozmowa z właścicielem – punkt krytyczny.

6 Lipiec 2019

Podstawy onkologii medycznej

W programie m.in. chemioterapia terapeutyczna i paliatywna. Omówienie głównych grup chemioterapeutyków i określonych protokołów w leczeniu nowotworów. Syndrom paraneoplastyczny. Częste problemy po chemioterapii i skuteczne metody walki z nimi. Leki nowej generacji. 

10 Sierpień 2019

Konsultacje onkologiczne w Twojej klinice.

Istnieje możliwość prowadzenia konsultacji onkologicznych w Twojej klinice na terenie Warszawy i Poznania.